Trend stoupající poptávky po mražených potravinách je jasně viditelný i ve společnosti Brezel Ecker GmbH. Společnost v minulosti neustále zvyšovala svoje kapacity na výrobu a skladování mražených potravin.

Dnes patří s kapacitou 85 milionů tzv. cestovních kusů ročně k deseti největším producentům preclíků v Německu. V současnosti se tu pracuje na tři směny pět dní v týdnu a za hodinu je vyprodukováno více než 12 000 druhů produtků.

Mobilní paletové regály

O společnosti

Společnost Brenzel Ecker GmbH se sídlem v Homburgu-Erbach vyrábí a distribuuje mražené produkty  počínaje preclíky, rohlíky z louhovaného těsta, pizzami až po nugátové rohlíky. Tato společnost zásobuje  45 vlastních obchodů s pekárnou v celém Německu. K zákazníkům patří mimo jiné specializovaní  obchodníci s pekárenskými výrobky, velkopekárny, velkoobchody a gastronomie. Společnost je  certifikovaná podle IFS (International Food Standards).

Požadavky

Rozmanitost produktů i výrobní série je v Brezel Ecker velká. Veškeré zboží se skladuje v energeticky  náročném mrazírenském skladu. Z toho vyplývají následující požadavky na logistiku: Management velké rozmanitosti produktů ve velkých sériích Pokud náklady na energii představují značnou část provozních  nákladů, je třeba optimálně využít skladovacích prostor kompaktní konstrukcí regálového zařízení Přímý přístup ke všem výrobkům.

Řešení

Mobilní paletové regály BITO PROmobile splňují všechny požadavky podniku. Zabezpečení přímého  přístupu ke všem paletám. Minimální prostorová kapacita díky velmi kompktní konstrukci.

Výhody pro zákazníka

„„Stupeň využití je o 90% vyšší v porovnání s tradičním řešením s individuálním přístupem. „Redukování přepravního času na zakládání a odebírání zboží. „„Možnost rozšíření zařízení v případě potřeby tradičního řešení s individuálním přístupem.